De vegetarische Berner Sennen

Lotte, onze ‘Berner Senner’ hond hebben we eindelijk zover gekregen dat hij alleen nog maar plantaardig eet.

Door Gerard Wassekwam

Ik bevredig mijn lusten met woorden en kusten waar helmgras het glippende zand hoopt te hoeden voor storm en voor strand. Ik graas met mijn woorden en grasduin mijn scoop en kijk naar het leven als een dubbele cycloop.

We ontdekten toevallig zijn voorliefde voor uien en appels. Mia liet een keer een stukje ui op de keukenvloer ontglippen en Lotte was er als de kippen bij om het op te eten alsof het een biefstuk was.

Toen we daarna de hond vaker een uiring gaven, kwam hij, zodra ik het mes in een ui zette, al aanrennen en ging heel netjes zitten. Zoals hij altijd doet als er iets te halen valt. Het wonderlijke was dat wij met tranende ogen stonden en de hond geen traantje liet van al dat uiengedoe. Integendeel, hij sperde zijn ogen wagenwijd open en we voelden ons min of meer gehypnotiseerd door die grote, onschuldig en verkapt bedelende ogen.

Ook als ik een appeltje aan het schillen was en de schil zich steeds verder ontrolde omdat ik er een sport van maak die, als een ring van Möbius, heel te houden, kon hij het niet laten, ondanks mijn aanvankelijk protest, aan het uiteinde van de schil te gaan happen. Vanaf toen kreeg hij ook de appelschil.

Nu zijn Mia en ik grote liefhebbers van een stukje koeienkadaver op zijn tijd. Dat wil zeggen minstens één keer per dag. Omdat we toch ook onze bijdrage willen leveren aan een diervriendelijker Europa en Lotte zo verzot bleek op appels en uien, maar ook op radijsjes, sla en komkommer, hebben we Lotte toen maar helemaal van het vlees afgeholpen. Vorige week viel er een stukje van mijn rundertartaar op de vloer pal voor Lotte’s poten. En wat denk je? Hij taalde er totaal niet naar.

’s Avonds krijgt hij nu ook van onze rauwkostsalade en ’s morgens, tijdens het uitlaten, gaan we naar de runderen die hier achter de steenfabriek lopen om het gras kort te houden. Lotte helpt dan mee en gaat op kameraadschappelijke basis met de koeien om. Af en toe begint zijn blaffen zelfs een beetje op boe-roepen te lijken. Maar nee, dat is beslist niet omdat hij een stukje vlees of een bot ontbeert.

Post to Twitter

Eén Reactie

  1. tangerine added these pithy words on March 23, 2008 | Permalink

    Hallo,

    Een hond is een carnivoor. Hem uitsluitend plantaardig voedsel geven is ongezond, daar zijn darmstelsel niet lang genoeg is om de celwanden die plantaardig voedsel bevat voldoende te verteren. Hierdoor kan een gebrek optreden aan essentiele voedingsstoffen. Raadpleeg uw dierenarts!

Plaats een Reactie

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Colofon.

Deze site werd opgezet door Rutger Middendorp, die van Gemengd Bedrijf en Nieuwe Garde. Oh ja, en hij blogt voor Bright. Hoofdredacteur is Pieternel Teekens. Arno Hoogma kon op slechts 1 chocoladetaart de Twitter- en Flickr-integratie voor elkaar krijgen.

Click

Kijk ook eens op.

Copyright